MONEUS a rok 2019: Jaký byl?

Blížící se konec roku není jen časem předvánoční shonu, ale také období, kdy se hodí ohlédnout za tím, co se v uplynulých dvanácti měsících stalo. Jaký byl tedy rok 2019 pro MONEUS? V mnoha ohledech významný, nezažili jsme toho totiž zrovna málo. Vyzdvihnout by si ale zasloužily tři hlavní události/novinky.

Obsah

Máme nové kanceláře

Z rušného kancelářského prostředí Holandské ulice jsme se letos rozhodli přestěhovat do nových prostor na Veslařské ulici 206 v Brně. Nové kanceláře poskytují nám i našim klientům klidné zázemí s dobrou dostupností do centra města, ale i bezproblémové parkování. Velmi rychle jsme se v našem novém sídle zabydleli a zpět už bychom rozhodně neměnili.

Přiznání k DPH i do jiných zemí

V letošním roce jsme začali poskytovat novou službu pro české klienty, kteří jsou registrováni k DPH v jiných členských zemích Evropské unie. Nově jim umíme přiznání k DPH do příslušné členské země zpracovat přímo my a nemusí na to využívat třetí subjekt.

Nabízíme praxe pro studenty

Jako novinku jsme začali nabízet odborné stáže pro studenty vysokých škol zaměřených na účetnictví. Na praxích v MONEUS si mají možnost vyzkoušet práci v účetní a daňové kanceláři. A to i včetně práce na složitějších projektech, jako jsou například akvizice a přeměny společností.

Co čeká MONEUS v roce 2020?

Novelizace občanského zákoníku přinesla institut svěřenských fondů. Další připravovaná novelizace předpokládá během roku 2020 vznik nové živnosti, a to činnosti profesionálních svěřenských správců. Tuto službu během příštího roku klientům nově nabídneme.

Kromě studentů vysokých ekonomických škol plánujeme v příštím roce nabídnout praxi také studentům právnických fakult, kteří mají zájem o daňové a korporátní právo. Podrobnosti o všech připravovaných novinkách pro vás budeme mít k dispozici už brzy.

Přejeme vám hezké svátky a pokud možno klidný konec roku.