Evidence skutečných majitelů

Zapsali jste skutečné majitele své obchodní společnosti nebo svěřenského fondu do evidence skutečných majitelů? Tuto povinnost mají od začátku roku 2018 veškeré právnické osoby zapsané do veřejného rejstříku a všechny svěřenské fondy zapsané do evidence svěřenských fondů.

Pokud nevíte, jak na to, rádi se zápisu do evidence skutečných majitelů ujmeme a kompletně ho za vás vyřešíme. Pomůžeme identifikovat skutečné majitele i u složitých korporátních struktur a zajistíme jejich zápis do evidence u krajského soudu. To se vám bude hodit při zájmu o veřejné zakázky nebo při jednáních v bankách.

Pomůžeme vám s určením skutečného majitele

Nevíte si rady s tím, kdo je ve smyslu zákona skutečným majitelem? Jednoduše si pod ním můžete představit fyzickou osobu, která má fakticky nebo právně možnost (ať už přímo nebo nepřímo) vykonávat rozhodující vliv v právnické osobě a ve svěřenském fondu. Koho přesně tím má ale zákon na mysli a jak skutečného majitele určit? S tím vám rádi poradíme.

Víme, co vše je třeba o skutečném majiteli zapsat

Do evidence skutečných majitelů se o daných osobách zapisuje celá řada údajů, jejichž oznámení je povinné. Přesně vám řekneme, které z nich to jsou, společně je dáme dohromady a zkontrolujeme úplnost a správnost informací.

Služba pro nově vznikající i existující právnické osoby

Nově vzniklé právnické osoby musí skutečné majitele nahlásit již při prvozápisu do obchodního rejstříku. Řada notářů na to ovšem zapomíná. Společnosti a svěřenské fondy založené před 1. 1. 2018 to měly udělat konce roku 2018. Návrh na zápis ale musíte podat vždy i v těch případech, kdy dojde ke změně majetkových vztahů a údajů o skutečných majitelích společnosti nebo svěřenského fondu.

Zápis bez starostí

Zápis se provádíme prostřednictvím notářů nebo krajských soudů. Vše si vezmeme kompletně na starosti, včetně přípravy dokumentů, kterými skutečné majitele prokážete. Budete tak mít jistotu rychlého a bezproblémového zápisu a tedy i splněné zákonné povinnosti.

Jak to celé probíhá

Oslovíte nás. Následně si od vás vyžádáme veškeré potřebné podklady.

Připravíme návrh na zápis do evidence. Všechny podklady zkompletujeme a připravíme návrh, který vám pošleme na finální odsouhlasení.

Sejdeme se. Na schůzce probereme detaily, poradíme vám s určením skutečných majitelů a ověříme úplnost a správnost připravených podkladů. Podepíšeme plnou moc.

Návrh na zápis podáme. Na základě plné moci podáme návrh na zápis skutečného majitele a ohlídáme jeho provedení.

Proč zápis svěřit právě nám?

Jsme odborníci na právo, daně a účetnictví

Proto vám umíme správně poradit s určením skutečných majitelů a připravit všechny podklady tak, aby byly pro evidenci dostačující.

V mezinárodním daňovém právu jsme jako ryby ve vodě

Málokdo se v oblasti mezinárodního daňového práva vyzná jako my. Díky tomu vám dokážeme pomoci i v případě, kdy je vaše společnost vlastněna ze zahraničí.

Se zápisy máme bohaté zkušenosti

Víme tak přesně, jakým způsobem skutečného majitele soudu doložit, aby byl zápis co nejrychlejší a bezproblémový.

Jsme precizní

Víme, že vás každá chyba může stát peníze nebo ztracený čas. Proto si zakládáme na pečlivosti a před podáním návrhu raději vše třikrát zkontrolujeme.

Chcete, abychom vám se zápisem do evidence skutečných majitelů pomohli? Kontaktujte nás

Kontakt

Další související služby

Nenašli jste co jste hledali?