Holdingy a korporátní struktury

Je vaše podnikání soustředěno do několika společností? Chcete je uspořádat do korporátní struktury a rozdělit rizika svého podnikání? Správné nastavení vztahů v jakékoliv struktuře je klíčové. Výsledkem by mělo být seskupení, které dokáže využívat silné stránky jednotlivých společností a minimalizovat rizika pro skupinu jako celek. Ruku v ruce by měla sílit ochrana vašeho soukromí a majetku i image vašeho podnikání.

 

Díky našim bohatým zkušenostem a znalostem z účetnictví, daní a obchodních korporací pro vás dokážeme přesně takovou strukturu holdingu navrhnout i založit jednotlivé společnosti nebo vše zastřešit svěřenským fondem.

Nastavení a vytvoření struktury holdingu

Při tvorbě holdingu nesmíte opomenout žádnou podstatnou část jeho struktury - ať už jde o otázku práva, účetnictví nebo daní. Vše je třeba nastavit tak, abyste byli nejen připraveni na všechna rizika a obtíže, které vás mohou potkat, ale abyste využili všech výhod vzniklé korporátní struktury. Do holdingu přitom nemusí vstupovat jen společnosti, jeho součástí mohou být například i svěřenské fondy, nadace nebo nadační fondy. Na základě znalosti všech těchto faktorů jsme pro vás schopni nastavit strukturu, která bude optimální, co se právních, daňových i obchodních vztahů týče.

Mateřské a dceřiné společnosti

V rámci nastavení struktury vašeho holdingu vám pomůžeme určit, která ze společností bude mateřskou a které se stanou společnostmi dceřinými. Zatímco mateřská společnost ovládá podíly a sama nemusí vyvíjet žádnou obchodní činnost, společnosti dceřiné mají obvykle na starost výrobu, obchod, správu financí skupiny či jednání s partnery. Pokud bude potřeba některou ze společností založit nově, rádi se o to postaráme na klíč.

Mezinárodní zdanění

Holdingová struktura se nemusí soustředit jen na území Česka. Pro vaše podnikání se mohou hodit i společnosti v jiných zemích. V rámci nastavení struktury mezinárodního holdingu hrají pak daně mimořádně významnou roli. Jsme schopni vše nastavit tak, abyste na daních neplatili zbytečně navíc. Kompletně se můžeme postarat také o účetnictví a daňovou agendu holdingu.

Jak to celé probíhá

Poznáme vaše potřeby. Na úvodní schůzce vše do detailu probereme. Potřebujeme poznat vaše podnikání a jeho cíle, abychom dokázali přijít s opravdu efektivním řešením.

Tvoříme holding. Pokud se tak rozhodnete, jsme schopni na základě schváleného návrhu holdingovou strukturu vytvořit na klíč. Založíme nové společnosti nebo svěřenský fond dle vaší potřeby.

Připravíme návrh na míru. Po úvodní schůzce budeme schopni připravit podrobný návrh toho, jak strukturu vaší skupiny společností nastavit. Dostanete od nás návrh včetně cenové nabídky na založení společnosti.

Staráme se o správu, účetnictví a daně vašeho holdingu. Rádi se budeme starat o správu firem i svěřenských fondů, povedeme účetnictví nebo vám poskytneme daňové poradenství.

Proč holding svěřit právě nám?

Zakládáme si na preciznosti

Víme, že i sebemenší chyba vás může připravit o zisk, ohrozit získání úvěru nebo vám vysloužit pěkné sankce od úřadů. Proto chybám předcházíme několika úrovněmi kontroly a opakovanými zpětnými prověrkami našich postupů. Chyby ale dělá každý. Pokud se něco nepovede, postavíme se k tomu čelem. Pro tyto případy jsme i pojištěni.

 

Za své klienty dýcháme

Tvorba holdingové struktury je jen začátek. Budeme pro vás dlouhodobým partnerem, který vám pomůže se správou společnosti, účetnictvím i daněmi.

 

Jsme féroví

Transparentnost a férový přístup u nás najdete ve všem – i v cenách. Na ceně se dohodneme vždy před zahájením spolupráce.

Hranice nás nezastaví

Hledáme řešení

Každý problém našich klientů řešíme tak, jako by se týkal nás samotných. Nebojíme se hledat řešení tam, kde by to jiní už dávno vzdali.

 

Rozumíme daním, účetnictví i právu

Náš tým je složený z odborníků na daně, účetnictví i právo. Jen tak můžeme poskytovat špičkové služby a porozumět všem otázkám a problémům klientů. Díky tomu vám pomůžeme s vhodnou tvorbou holdingové strukury. Pomůžeme vám i se založením dceřiných společností nebo třeba svěřenského fondu.

 

Co založíme, dokážeme i spravovat

Ať už jde o založení akciové společnosti, svěřenského fondu, nadace či nadačního fondu, rádi pro vás zajistíme i bezproblémový chod včetně vedení účetnictví a daňového poradenství.

Chcete, abychom pomohli holding vytvořit i vám? Kontaktujte nás

Další související služby

Nenašli jste co jste hledali?