Svěřenské fondy

Pokud chcete dlouhodobě zajistit značnou právní ochranu pro svůj majetek, oddělit ho od původního vlastníka nebo ho připravit pro další generace, máte na výběr z několika možností. Poradíme vám, zda bude pro vaše účely vhodnější založit nadaci, nadační fond nebo svěřenský fond.

Ujmout se následně můžeme jak založení, tak jeho kompletní správy, včetně vedení účetnictví nebo daňového poradenství. Svěřenské fondy nebo nadace lze zapojit i do složitější korporátní struktury. Vše dokážeme nastavit tak, aby byly váš majetek i soukromí chráněny a zároveň bylo vhodně nastaveno i daňové zatížení.

Jaký nástroj vybrat

Trust, nadaci či svěřenský fond? Principem trustu je vyčlenění konkrétního majetku z majetku zakladatele s tím, že se o něj následně starají správci. I nadace představuje vyčleněný majetek, ovšem ve formě nově vzniklé právnické osoby. Svěřenské fondy jsou českou obdobou trustů. Podle vašeho záměru pro vás vybereme nejvhodnější nástroj, pomůžeme vám ho založit a majetek do něj převést.

Kompletní správa

Po založení svěřenského fondu jsme schopni pro vás kompletně zabezpečit jeho správu včetně daňové agendy. Budeme vést vaše účetnictví, podávat daňová přiznání a zastupovat vás v jednání s finančními úřady. Zároveň se můžete spolehnout, že na veškeré postupy nastavíme tak, aby byl váš majetek maximálně chráněn a vy nezaplatili na daních víc než musíte.

Zapojení do holdingu

Svěřenské fondy lze i zapojit do vaší holdingové struktury. Můžete jejich prostřednictvím spravovat celý svůj majetek a zajistit jeho předání dalším generacím. Rádi vám tuto korporátní strukturu pomůžeme nastavit tak, aby byla optimální, co do vlastnických, právních, daňových i obchodních vztahů. Následně si můžeme vzít na starost i celou daňovou a účetní agendu.

Jak to celé probíhá

Poznáme vaše potřeby. Musíme pochopit vaše podnikání nebo životní plány a to, kam směřuje. Díky této znalosti vám dokážeme odborně poradit.

Zakládáme svěřenský fond. Po schválení návrhu se pustíme do samotného založení svěřenského fondu.

Připravíme pro vás návrh řešení. Na základě úvodní schůzky připravíme návrh toho, jaký nástroj vybrat a jak ho správně nastavit. Dostanete od nás návrh včetně cenové nabídky na založení svěřenského fondu.

Staráme se o váš svěřenský fond. Po založení svěřenského fondu se pustíme do pravidelné a dlouhodobé správy vzniklé entity. Postaráme se i o vedení účetnictví a poradíme vám s daněmi.

Proč založení svěřit právě nám?

Zakládáme si na preciznosti

Víme, že i sebemenší chyba vás může připravit o zisk, ohrozit získání úvěru nebo vám vysloužit pěkné sankce od úřadů. Proto chybám předcházíme několika úrovněmi kontroly a opakovanými zpětnými kontrolami našich postupů. Chyby ale dělá každý. Pokud se něco nepovede, postavíme se k tomu čelem. Pro tyto případy jsme však pojištěni.

 

Za své klienty dýcháme

Založení svěřenského fondu je jen začátek. Budeme pro vás dlouhodobým partnerem, který vám pomůže se správou svěřenského fondu, účetnictvím i daněmi.

 

Jsme féroví

Transparentnost a férový přístup u nás najdete ve všem – i v cenách. Na ceně se dohodneme vždy před zahájením spolupráce.

Hranice nás nezastaví

Hledáme řešení

Každý problém našich klientů řešíme tak, jako by se týkal nás samotných. Nebojíme se hledat řešení tam, kde by to jiní už dávno vzdali.

 

Rozumíme daním, účetnictví i právu

Náš tým je složený z odborníků na daně, účetnictví i právo. Jen tak můžeme poskytovat špičkové služby a porozumět všem otázkám a problémům klientů. Díky tomu vám pomůžeme vybrat nejen ten správný nástroj a pomoci s jeho založením, ale pomůžeme jej zapojit i do holdingové nebo korporátní struktury.

 

Co založíme, dokážeme i spravovat

Po založení svěřenského fondu pro vás rádi zajistíme i bezproblémový chod včetně vedení účetnictví a daňového poradenství.

Chcete, abychom pomohli založit svěřenský fond i vám? Kontaktujte nás...

Další související služby

Nenašli jste co jste hledali?