Trusty, nadace a svěřenské fondy

Pokud chcete dlouhodobě zajistit značnou právní ochranu pro svůj majetek, oddělit ho od původního vlastníka nebo ho připravit pro další generace, máte na výběr z několika možností. Poradíme vám, zda bude pro vaše účely vhodnější založit svěřenský fond, nadaci nebo nadační fond.

Ujmout se následně můžeme jak založení vybraného nástroje, tak jeho kompletní správy, včetně vedení účetnictví nebo daňového poradenství. Vše dokážeme nastavit tak, aby byly váš majetek i soukromí chráněny a zároveň bylo vhodně nastaveno i daňové zatížení.

Jaký nástroj vybrat

Trust, nadaci či svěřenský fond? Principem trustu je vyčlenění konkrétního majetku z majetku zakladatele s tím, že se o něj následně starají správci. I nadace představuje vyčleněný majetek, ovšem ve formě nově vzniklé právnické osoby. Svěřenské fondy jsou českou obdobou trustů. Podle vašeho záměru pro vás vybereme nejvhodnější nástroj, pomůžeme vám ho založit a majetek do něj převést.

Kompletní správa

Po založení svěřenského fondu, nadace či nadačního fondu jsme schopni pro vás kompletně zabezpečit jeho správu včetně daňové agendy. Budeme vést vaše účetnictví, podávat daňová přiznání a zastupovat vás v jednání s českými i zahraničními finančními úřady. Zároveň se můžete spolehnout, že na veškeré postupy nastavíme tak, aby byl váš majetek maximálně chráněn a vy nezaplatili na daních víc než musíte.

Zapojení do holdingu

Svěřenské fondy lze i zapojit do vaší holdingové struktury. Můžete jejich prostřednictvím spravovat celý svůj majetek a zajistit jeho předání dalším generacím. Rádi vám tuto korporátní strukturu pomůžeme nastavit tak, aby byla optimální, co do vlastnických, právních, daňových i obchodních vztahů. Následně si můžeme vzít na starost i celou daňovou a účetní agendu.

Jak to celé probíhá

Poznáme vaše potřeby. Musíme pochopit vaše podnikání nebo životní plány a to, kam směřuje. Díky této znalosti vám dokážeme odborně poradit.

Zakládáme nadaci či svěřenský fond. Po schválení návrhu se pustíme do samotného založení svěřenského fondu, nadace nebo nadačního fondu.

Připravíme pro vás návrh řešení. Na základě úvodní schůzky připravíme návrh toho, jaký nástroj vybrat a jak ho správně nastavit.

Staráme se o váš trust. Po založení svěřenského fondu, nadace či nadačního fondu se pustíme do pravidelné a dlouhodobé správy vzniklé entity.

Proč založení svěřit právě nám?

Nebojíme se překračovat hranice

Jsme odborníci na daně, účetnictví a právo. Díky tomu vám pomůžeme vybrat nejen ten správný nástroj a pomoci s jeho založením v České republice, ale můžeme vám poskytnout veškerý servis při správě majetku v zahraničí.

Co založíme, dokážeme i spravovat

Ať už jde o založení svěřenského fondu, nadace či nadačního fondu, rádi pro vás zajistíme i bezproblémový chod včetně vedení účetnictví a daňového poradenství.

Za své klienty dýcháme

Budeme pro vás dlouhodobým partnerem, který vám pomůže z podnikání vytěžit maximum.

Jsme mimořádně pečliví

I ta nejmenší daňová chyba vás může stát ušlý zisk nebo penále při kontrole z finančního úřadu. Nemluvě o výběru špatného řešení. Proto vše raději prověříme dvakrát, než abychom udělali chybu. Chyby ale dělá každý. Pokud se něco nepovede, postavíme se k tomu čelem.

Chcete, abychom pomohli založit svěřenský fond, nadaci či nadační fond i vám? Kontaktujte nás

Kontakt

Další související služby

Nenašli jste co jste hledali?