Založení společnosti v zahraničí

Obchodujete se zahraničním partnery, chystáte mezinárodní expanzi nebo chcete využít výhod společností v zahraničí? Díky našim bohatým zkušenostem v mezinárodním právu a daních vám dokážeme nejen poradit, jakou zemi si pro založení společnosti v zahraničí vybrat, ale také ji pro vás na klíč založit. Ať už se jedná o společnost s ručením omezeným či akciovou společnost založenou podle práva konkrétní země, nebo evropské společnosti zakládané podle evropské legislativy.

Samotným založením společnosti v zahraničí naše spolupráce ale skončit nemusí. O obchodní korporace našich klientů se totiž dlouhodobě staráme.

Založení onshore společnosti

Na začátku vám vždy poradíme, která z cílových zemí bude pro vaše podnikání a nově vzniklou společnost ideální. Vybrat si můžete z tzv. onshore a offshore společností. Onshore společnosti se vyznačují tím, že jsou založeny podle zákonů země, ve které zároveň provozují ekonomickou činnost. Mohou obchodovat s jakýmikoli subjekty z různých zemí a daně z příjmů právnických osob platí v místě svého vzniku a registrace.

Založení offshore společnosti

Druhou možností pro založení společnosti v zahraničí jsou tzv. offshore společnosti. Stejně jako onshore společnosti sice jsou založeny podle zákonů dané země, na jejím území však nevyvíjí žádné podnikatelské aktivity. Výnosy z těchto aktivit pak nejsou v dané zemi zdaněny, společnosti platí obvykle pouze pravidelné roční poplatky v paušální výši. V dané zemi někdy nemusí vést účetnictví ani podávat daňové přiznání.

Komplexní starost o společnost v zahraničí

Jsme schopni vám vybrat nejvhodnější zemi pro vaši zahraniční společnost a také ji zde založit. Krom toho se o ni ale můžeme i také komplexně starat. Zařídíme pro vás zahraniční sídlo na dobré adrese a zabezpečíme základní personální obsazení zahraniční pobočky. Ať už jde o asistentky vyřizující poštu a telefonáty, nominee, tedy akcionáře nebo osoby vykonávající funkci členů kontrolních, dozorčích a statutárních orgánů společnosti, či o tajemníka, který za vás bude komunikovat se státními úřady. Na starosti si kompletně vezmeme vedení vašeho účetnictví a daňovou agendu, včetně podávání daňových přiznání.

Jak to celé probíhá

Musíme poznat vaše podnikání a cíle. Bez těchto znalostí totiž nedokážeme vybrat vhodnou destinaci pro založení vaší společnosti v zahraničí.

Zakládáme vaši zahraniční společnost. Po schválení návrhu uděláme vše potřebné pro založení nové společnosti v zahraničí.

Připravíme pro vás podrobný návrh. Na základě zjištěných informací pro vás připravíme návrh vhodné destinace včetně podrobného rozpočtu pro založení a správu společnosti.

Staráme se o vaši zahraniční společnost. Po založení společnosti jsme schopni se kompletně starat o její bezproblémový chod. Od personálního zabezpečení až po daňovou a účetní agendu.

Proč zahraniční společnost svěřit právě nám?

V mezinárodním zdanění se vyznáme jako málokdo

Díky tomu jsme schopni pro vaši zahraniční společnost vybrat sídlo i s ohledem na daňové otázky a optimalizaci daňové zátěže.

Poradíme vám i v účetních otázkách

Respektive si rádi vezmeme účetnictví nově vzniklé zahraniční společnosti kompletně na starosti.

Hledáme řešení tam, kde jiní ne

A nebojíme se při tom překročit hranice. Naši klienti jsou pro nás dlouhodobými partnery a jejich problémy řešíme, jako by byly naše vlastní.

Preciznost je naše druhé já

Při založení zahraniční společnosti a její správě je důležité nedělat chyby, protože často znamenají ušlý zisk nebo penále. S námi se jich vyvarujete.

Kolik tyto služby od MONEUS stojí?

Při stanovení ceny za založení společnosti v zahraničí vždy vycházíme z naší hodinové sazby. Celková cena se tak odvíjí od toho, kolik je potřeba plánování, optimalizaci a samotnému založení potřeba věnovat času. To vše dokážeme většinou bez problémů odhadnout předem a domluvit se tak na pevné částce.

Pokud se rozhodnete do našich rukou vložit i správu nově vzniklé společnosti, domlouváme se na pravidelném měsíčním fee. To se taktéž odvíjí od náročnosti na správu a personální zabezpečení podle vašich konkrétních potřeb.

Cena za vedení mezinárodní daňové a účetní agendy se pak každý měsíc vyvíjí podle toho, kolik účetních a daňových položek je třeba zpracovat. Vychází se přitom z podrobného ceníku, který od nás dostanete spolu s nabídkou. O jednotlivých položkách pak budete mít detailní přehled díky pravidelnému měsíčnímu reportu.

Chcete pomoci se založením zahraniční společnosti? Kontaktujte nás

Kontakt

Další související služby

Nenašli jste co jste hledali?