Snížit daně? Neumíme. Zkrotit je ale ano

Čas od času k nám přijde klient s tím, že by potřeboval snížit daně v rámci svého podnikání. Pak mu musíme upřímně říct, že to není v našich silách. Co ale s největší pravděpodobností skutečně dokážeme, je jeho daně zkrotit a daňovou zátěž optimalizovat. Jaký je v tom rozdíl, říkáte si? Vcelku značný. Pojďme si to probrat detailněji.

Nejsme zákonodárci ani kouzelníci

Tím, kdo odedávna určoval daňovou zátěž obyvatel, řemeslníků či obchodníků, byl panovník. Dnes tuto pravomoc v rámci demokracie dobrovolně předáváme parlamentu naší republiky. Právě politici jasně stanovují sazbu, kterou se vaše příjmy zdaňují. Zvýšit nebo snížit ji mohou jedině oni. Sazba je prostě jasně daná a my v MONEUS s ní nijak hnout nemůžeme. Proto bychom si nikdy nedovolili tvrdit, že dokážeme vaše daně snížit.

Jsme krotitelé vašich daní

Zákonodárci ale zároveň stanovují mantinely, ve kterých se můžete v rámci stanovení daňových odvodů z vašeho podnikání pohybovat. Nezkušený podnikatel patrně nebude hned znát všechny zákonitosti a finesy, legislativa se navíc neustále mění a vyvíjí. Pak se může jednoduše stát, že na daních zaplatí víc, než by ve skutečnosti musel.

A právě tady přichází na řadu naše práce a zkušenosti. Klientům pomáháme nastavit jejich podnikání tak, aby bylo nejen bezchybné, ale aby pomáhalo krotit jejich daňovou zátěž. Tak aby neplatili ani o korunu navíc, než kolik skutečně zaplatit musí.

Nebojíme se překračovat hranice. Doslova

V některých případech pro vás může být výhodnější přesunout sídlo do zahraničí. A to ať už z důvodu, že se zahraničními subjekty obchodujete, nebo protože to nabízí zajímavé daňové možnosti. Díky bohatým zkušenostem z mezinárodních obchodu a práva vám dokážeme poradit, jakou zemi si vybrat a vše nastavit tak, aby byly vaše daně v rámci platné legislativy optimální.

Přečtěte si také o tom, jak krotíme daně vývozce do Španělska, Francie a Číny.

Potřebujete zkrotit daně? Ozvěte se nám