Snížit daně? Neumíme. Zkrotit je ale ano

Čas od času k nám přijde klient s tím, že by potřeboval snížit daně v rámci svého podnikání. Pak mu musíme upřímně říct, že to není v našich silách. Co ale s největší pravděpodobností skutečně dokážeme, je jeho daně zkrotit a daňovou zátěž optimalizovat. Jaký je v tom rozdíl, říkáte si? Vcelku značný. Pojďme si to probrat detailněji.

Obsah

Nejsme zákonodárci ani kouzelníci

Tím, kdo odedávna určoval daňovou zátěž obyvatel, řemeslníků či obchodníků, byl panovník. Dnes tuto pravomoc v rámci demokracie dobrovolně předáváme parlamentu naší republiky. Právě politici jasně stanovují sazbu, kterou se vaše příjmy zdaňují. Zvýšit nebo snížit ji mohou jedině oni. Sazba je prostě jasně daná a my v MONEUS s ní nijak hnout nemůžeme. Proto bychom si nikdy nedovolili tvrdit, že dokážeme vaše daně snížit.

Jsme krotitelé vašich daní

Zákonodárci ale zároveň stanovují mantinely, ve kterých se můžete v rámci stanovení daňových odvodů z vašeho podnikání pohybovat. Nezkušený podnikatel patrně nebude hned znát všechny zákonitosti a finesy, legislativa se navíc neustále mění a vyvíjí. Pak se může jednoduše stát, že na daních zaplatí víc, než by ve skutečnosti musel.

A právě tady přichází na řadu naše práce a zkušenosti. Klientům pomáháme nastavit jejich podnikání tak, aby bylo nejen bezchybné, ale aby pomáhalo krotit jejich daňovou zátěž. Tak aby neplatili ani o korunu navíc, než kolik skutečně zaplatit musí.

Nebojíme se překračovat hranice. Doslova

V některých případech pro vás může být výhodnější přesunout sídlo do zahraničí. A to ať už z důvodu, že se zahraničními subjekty obchodujete, nebo protože to nabízí zajímavé daňové možnosti. Díky bohatým zkušenostem z mezinárodních obchodu a práva vám dokážeme poradit, jakou zemi si vybrat a vše nastavit tak, aby byly vaše daně v rámci platné legislativy optimální.

Přečtěte si také o tom, jak krotíme daně vývozce do Španělska, Francie a Číny.

Potřebujete zkrotit daně? Ozvěte se nám